12 kwietnia 2017 10:00 | Aktualności

Świąteczne tradycje i wypieki w klasie II

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszej szkole nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Podczas zajęć bibliotechnych dzieci zostały zapoznane z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Wiedzą już, iż symbolem tych wiosennych świąt jest m.in. jajko. W dalszej części lekcji odbyły się nietypowe warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie klasy II upiekli wielkanocne babeczki oraz wykonali pracę plastyczną. Było twórczo, kolorowo, radośnie i pysznie.

W środę drugoklasiści zasiedli przy wspólnym, wielkanocnym stole, zajadając świąteczne przysmaki.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, zapał i niezapomniane wrażenia, jakie uczniowie tego szczególnego dnia wynieśli z zajęć.

Tekst i foto : B. Klause