19 kwietnia 2017 13:10 | Aktualności

Śniadanko wielkanocne i zajączek u przedszkolaków we Wrotkowie

Tradycyjnie już przedszkolaki z Wrotkowa tuż przed świętami wspólnie zasiedli do „wielkanocnego śniadania”. Na świątecznym stole królowały wiosenne kolory oraz rośliny kojarzące się z Wielkanocą, czyli bukszpan, bazie, tulipany oraz forsycja pochodząca z przedszkolnego ogrodu. Na stole nie mogło również zabraknąć tradycyjnych świątecznych potraw, były jajka, kiełbaski, baranek z masła oraz wielkanocne babeczki. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Maluchy z apetytem zajadły wszystko co dla nich przygotowano. Po śniadanku nadszedł czas na poszukiwanie Zajączka Wielkanocnego, a konkretnie upominków przez niego pozostawionych. Oczywiście wszyscy zostali obdarowani i zakończyli dzień w świątecznych, doskonałych humorach.

Teskt i foto : A. Misiak