18 maja 2017 09:37 | Aktualności

Tydzień z książką we Wrotkowie

W przedszkolu we Wrotkowie w ubiegłym tygodniu realizowany był projekt edukacyjny „Tydzień z książką”. W tych dniach dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki z domu, maluchy odwiedziły również po raz pierwszy bibliotekę, były w Bibliotece Szkolnej oraz w filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.. Zapoznały się z ich zbiorami, dowiedziały się jak można założyć kartę biblioteczną i kto może zostać użytkownikiem biblioteki. Dzieci z uwagą słuchały pań bibliotekarek. W ramach tych wizyt przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek, sami również wykonywali zakładki oraz wiele prac plastycznych związanych z tematyką tygodnia. Podsumowaniem projektu było wspólne wykonanie okładki książki z ulubionymi baśniami dla dzieci.

Zajęcia, które miały miejsce są również świetną okazją do podsumowania zakończonej już akcji prowadzonej w naszym przedszkolu „Poczytaj mi Mamo/Tato!”. Głównym zadaniem podjętej inicjatywy było rozwijanie u dziecka potrzeby kontaktu z książką, zachęcanie do słuchania bajek i opowiadań w wykonaniu rodziców, a w przyszłości do samodzielnego czytania. Rodzice naszych maluchów bardzo chętnie wywiązali się z powierzonego im zadania za co składamy im wyrazy wdzięczności. Wielu z nich oprócz przeczytania bajki, przygotowało dla przedszkolaków sporo niespodzianek. Każda bajka podsumowana była wykonaną przez dzieci kolorowanką. Dla naszych pociech była to doskonała okazja do spędzania niepowtarzalnych chwil z najbliższymi.

Tekst i foto : A. Misiak