30 maja 2017 12:29 | Aktualności

"Dzień Mleka" we Wrotkowie

Na kubeczek mleka, każde dziecko czeka.”

Dnia 25 maja dzieci z Wrotkowa przyszły do przedszkola ubrane na biało, aby w tym dniu świętować DZIEŃ MLEKA.

Nasza sala zmieniła się w „wielką krainę mlekiem płynącą”. W podróż do mlecznej krainy zaprosiła nas łaciata krówka, która była główną bohaterką tego dnia. Maluchy podczas zajęć dowiedziały się skąd się bierze mleko, gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zadaniem wybrania spośród różnych produktów spożywczych, tych które są produktami mlecznymi. Same miały okazję zajadać pyszne jogurty. Świetnie bawiliśmy się podczas zabawy „Jakie krowa daje mleko?”. Jednak najwięcej frajdy sprawiło dzieciom dorabianie krowie łat poprzez odciski rąk zamoczonych w farbie.

Cieszymy się, że z takiego wspaniałego dnia wszyscy byli zadowoleni. Niech każdy dzień będzie tak wyjątkowy :)

Tekst i foto : A. Misiak