06 czerwca 2017 09:07 | Aktualności

Wycieczka drugoklasistów do Wrocławia

2 czerwca klasa II udała się do stolicy Dolnego Śląska aby zobaczyć najciekawszą atrakcję wrocławskiego zoo - Afrykarium. Po dotarciu do Wrocławia przeszliśmy mostem zakochanych do Przystani Kardynalskiej i uczestniczyliśmy w rejsie po Odrze. Po dotarciu do zoo spacerując uczestnicy wycieczki zapoznali się ze zróżnicowanymi ekosystemami Czarnego Lądu. Największą atrakcję stanowiły liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny reprezentujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne, które można było podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m.

Kolejna odwiedzana ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, które zamieszkują  pingwiny oraz kotiki afrykańskie a w dżungli otaczającej rzekę Kongo zwiedzający obserwowali krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

Po zwiedzeniu Afrykarium przyszła kolej na spacer po ogrodzie zoologicznym. Na powierzchni 33 ha znajdują się ekspozycje około 1000 gatunków zwierząt z poszczególnych kontynentów, m.in. wielbłądy, lwy, żubry, rysie, niedźwiedzie brunatne, słonie, nosorożce, tapiry, tygrysy, wilki, zebry, żyrafy i kangury a także pawilony Odrarium, Terrarium i Motylarnię, Małpiarnię oraz Ptaszarnię.

Był też czas na „małe co nie co”. Zdążyliśmy też zajrzeć do Ogrodu Japońskiego gdzie mieliśmy okazję zobaczyć przepiękne okazy roślin. Opuszczając ogród dzieciom trafiła się nie lada gratka, mieliśmy okazję zobaczyć pokaz fontann, które „tańczyły” w rytm muzyki klasycznej.

Wyjazd udał się wyśmienicie! Dzieci wróciły przepełnione wrażeniami.

tekst i foto : B. Klause