10 października 2017 12:48 | Aktualności

"Zdrowo rośniemy - owoce i warzywa jemy!"

6 października br. w Międzynarodowy Dzień Uśmiechu, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach pod hasłem "Zdrowo rośniemy - owoce i warzywa jemy". Tego dnia wszystkie dzieci przebrały się za dowolne warzywo lub owoc. Była to doskonała okazja do podsumowania tygodnia "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Podczas zajęć w przedszkolu w ciągu całego tygodnia, dzieci miały okazję zapoznać się z piramidą żywieniową oraz produktami żywnościowymi, których należy spożywać bardzo dużo, a których mniej. Dowiedziały się także, że oprócz odpowiedniego żywienia potrzebny jest ruch i gimnastyka. W piątek podczas wspólnych zabaw nie zabrakło pląsów i tańców, wspólnej pracy plastycznej i degustacji zdrowych smakołyków. Był to naprawdę radosny i pełen dziecięcych uśmiechów dzień. Niech te uśmiechy jak najczęściej goszczą na twarzach naszych przedszkolaków.

Tekst : D.Staniewska