05 października 2017 14:00 | Aktualności

Grzybowe święto we Wrotkowie

W przedszkolu we Wrotkowie dnia 28 września br. obchodziliśmy Dzień Grzyba.
A wszystko to za sprawą pięknej, złotej jesieni, która właśnie nastała a wraz z nią pojawiły się
w lasach dorodne prawdziwki, pachnące borowiki czy żółciutkie kurki.

Dzieci w tym dniu za sprawą barwnych kapeluszy stały się dorodnymi grzybkami. Maluchy obejrzały ilustracje grzybów, rozpoznawały grzyby jadalne i trujące. Świetnie odgadły, co można przyrządzić z pachnących lasem grzybów oraz doskonale rozwiązywały zagadki dotyczące skarbów lasu. Rozmawialiśmy również o bardzo poważnych konsekwencjach zbierania trujących grzybów oraz o tym, że czerwone muchomory choć tak trujące, są piękną ozdobą lasu i pokarmem dla zwierząt. Wspólnie nauczyliśmy się wesołej piosenki o grzybkach, a każdy przedszkolak z pomocą pań wykonał swojego Króla Grzybów – borowika, który powstał z naturalnych materiałów bo z korzenia pietruszki i połówki ziemniaka.

Dzień możemy zaliczyć do udanych, wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Tekst i foto : A.Misiak