27 października 2017 12:15 | Aktualności

Uroczyste ślubujemy..

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Mokronosie są już pełnoprawnymi uczniami. 26 października br. odbyło się uroczyste "Pasowanie na ucznia". To był wyjątkowy dzień. Pasowanie to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Zanim dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej przedstawiły to, czego do tej pory nauczyły się w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniami uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja i  taniec poloneza. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan Dyrektor Janusz Baszczyński dokonał symbolicznego pasowania wypowiadając zdanie "Pasuję Cię na ucznia/uczennicę Szkoły Podstawowej w Mokronosie" i dotknął ołówkiem jak czarodziejską różczką ramiona pierwszaka, a wychowawczyni pani Mariola Górak wręczyła im dypolomy pasowania na ucznia. Pan dyrektor pogratulował dzieciom wspaniałych umięjętności i wręczył niespodzianki "Kuferki", ufundowane przez rodziców. Po uroczystości dzieci wraz zaproszonymi goścmi udały się na słodki poczęstunek. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce w naszej szkole.

Tekst. M.Górak

Foto : J.Jacek