06 grudnia 2017 07:38 | Aktualności

Dzień Choinki

Jak co roku 6 grudnia przedszkole we Wrotkowie odwiedzał Mikołaj i w tym roku nie mogło być inaczej. Zapracowany w tym dniu Święty nie mógł niestety spotkać się z dziećmi, ale pod drzwiami zostawił dla nich worek ze słodkościami. Uradowane dzieci głośno podziękowały i zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja.

Natomiast dzień 7 grudnia był „Dniem Choinki” w naszym przedszkolu. Maluchy w tym dniu ubrane w choinkowe barwy i specjalne opaski poznawały jak wygląda drzewko choinkowe – świerk i inne drzewka iglaste, badały kłujące igły i porównywały wygląd szyszek. Wysłuchały wierszy o choince i wspólnie śpiewały choinkową piosenkę dobrze się przy tym bawiąc. Dowiedziały się dlaczego w naszym kraju mamy tradycję ubierania choinki. Następnie wspólnie ubraliśmy nasze przedszkolne drzewko choinkowe. Na zakończenie dnia wszyscy wykonali swoją choineczkę.

Teskt. A.Musielińska