20 grudnia 2017 11:01 | Aktualności

„Nie płacz, Jezu – my Ci zaśpiewamy...”

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, spełniania marzeń, okazywania sobie wzajemnej życzliwości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki na choinkach, dostrzegamy wokół siebie drugiego człowieka i bardziej otwieramy się na jego potrzeby. To czas dla bliskich; czas rodzinny.

W takim właśnie rodzinnym i świątecznym nastroju odbyło się spotkanie jasełkowe w najstarszej grupie przedszkolnej. Dzieci zaprosiły Dyrekcję szkoły oraz swoich rodziców, aby zaprezentować spektakl oparty na motywach religijnych zatytułowany „Nie płacz, Jezu – my Ci zaśpiewamy...”Na scenie nie zabrakło roztańczonych aniołków, które zgodnie z tradycją wykonały taniec izraelski. Opowieść przeniosła nas w odległe czasy, kiedy utrudzona długą wędrówką rodzina znajduje schronienie w szopie, a do nowo narodzonej Dzieciny wędrują pasterze i Trzej Królowie z darami. Przepiękna opowieść, wykonana po mistrzowsku przez małych aktorów, barwne kostiumy i oddająca magię nocy scenografia – wszystko to oczarowało widzów, którzy nagradzali występ wielokrotnie ogromnymi brawami. Po programie wszystkim zebranym życzenia świąteczno – noworoczne złożył pan Dyrektor Janusz Baszczyński oraz wychowawczyni oddziału. Punktem kulminacyjnym spotkania był oczywiście Mikołaj z prezentami. To przecież prezenty wyzwalają na twarzach najmłodszych największą radość. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do stołu, aby skosztować przepysznych wypieków i pierniczków przygotowanych przez rodziców.

Wszystkim rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszych Jasełek, składam w imieniu własnym i wychowanków serdeczne podziękowanie.

B. Kukfisz