21 grudnia 2017 08:19 | Aktualności

Piernikowe szaleństwo

W czwartek i piątek 14-15 grudnia w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia dzieci z przedszkola we Wrotkowie piekły i dekorowały świąteczne pierniki. Piernikowy zwyczaj to już tradycja w naszym przedszkolu. Wspólne wałkowanie ciasta, wykrawanie różnych kształtów pierniczków przy pomocy specjalnych foremek i pieczenie sprawiły maluchom wielką radość i frajdę. Jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwalały tradycje świąt Bożego Narodzenia. Aromat pieczonych pierników roznosił się po całym przedszkolu i niewątpliwie wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. A lukier i kolorowe posypki były wszechobecne.

Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami pragną złożyć serdeczne podziękowania dla pani Beaty Leśniak która przygotowała porcję ciasta i pomagała przedszkolakom w pieczeniu, oraz pani Ewelinie Panek która dostarczyła do przedszkola specjalną  porcję pierniczków. Podziękowania należą się również mamom, które załatwiły piekarniki do przedszkola. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Tekst. A. Musielińska