29 grudnia 2017 13:42 | Aktualności

BAJKOWE JASEŁKA’17

Dnia 22 grudnia 2017r. dzieci z Przedszkola we Wrotkowie przedstawiły swoim najbliższym na spotkaniu opłatkowym „Bajkowe Jasełka”. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, przebrani za bajkowe postaci śpiewali kolędy
i recytowali wiersze. Dziewczynka z zapałkami zostawiła przy żłóbku zapałki, Pinokio obiecał już więcej nie kłamać, Jaś i Małgosia przynieśli Jezuskowi pierniki z chaty Baby Jagi, Czerwony Kapturek koszyczek pełen smakołyków, Pszczółka Maja plaster miodu a rybak złotą rybkę, Kopciuszek chciał posprzątać w stajence, a Smerfetka przyniosła gorące pozdrowienia dla Bożej Dzieciny od całej smerfowej rodziny. Przy żłóbku pojawiły się również dzieci z przedszkola, a nad stajenką czuwał Aniołek.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Stało się tak również za sprawą pięknych strojów przygotowanych przez rodziców, w których wystąpiły dzieci. Po części artystycznej i mocy złożonych życzeń przyszedł czas na wizytę Św. Mikołaja, który zawitał w nasze progi i wszystkim dzieciom przyniósł prezenty. Tego dnia wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do świątecznych stołów, o zastawienie których zadbali rodzice.

Występy w wykonaniu najmłodszych uświadomiły zaproszonym gościom dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta, dlatego że okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Jest to czas spełniania marzeń
i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Tekst: A.Musielińska

Zdjęcia: J.Jacek