12 stycznia 2018 08:23 | Aktualności

KOLĘDNICY Z WROTKOWA

W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku powszechnie praktykowane było w różnych formach obrzędowe składanie życzeń, czyli kolędowanie. Mali kolędnicy czyli dzieci z Oddziału Przedszkolnego we Wrotkowie tradycyjnie i w tym roku, w dniach 8-11 stycznia wyruszyli ulicami naszej wsi, chcąc odwiedzić jej mieszkańców. Chcieli wspólnie z nimi zaśpiewać kolędy, złożyć im noworoczne życzenia i podzielić się z nimi słodkim poczęstunkiem wykonanym własnoręcznie przez nasze maluchy. Przedszkolacy w strojach aniołków, króli i pasterzy dzielnie przemierzyli całą wieś. Za miłe przyjęcie wszystkim bardzo dziękujemy, wyrazy wdzięczności składamy również rodzicom, którzy pomogli Nam i zadbali o bezpieczeństwo dzieci w czasie drogi.

Tekst: A.musielińska

Zdjęcia: A.Musielińska, J.Jacek