11 stycznia 2018 07:52 | Aktualności

„Potyczki z językiem polskim”

11 stycznia 2018 roku o godzinie 1300 uczennice z klasy V, VI, VII uczestniczyły w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego dla szkół podstawowych.

Do etapu szkolnego należało przeczytać 14 lektur konkursowych oraz powtórzyć i utrwalić wiedzę oraz umiejętności wskazane w regulaminie konkursu. Wszystkie uczestniczki starały się jak najlepiej wykonać swoje zadania, a do etapu rejonowego zakwalifikowały sięcztery uczennice: Marta Grzyb – 31pkt/40 (klasa VII), Maria Krawczyk – 31pkt/40 (klasa VI), Julia Krzyżanowska – 30pkt/40 (klasa V), Marita Wojtaszyk – 30pkt/40 (klasa V).

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w przygotowywaniu się do etapu rejonowego tego konkursu, który odbędzie się w marcu.

Tekst: M. Przybylska