30 stycznia 2018 07:31 | Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

Są zawsze przy swoich wnukach, gdy ich potrzebują; stanowią cząstkę ich dzieciństwa. Są powiernikami najskrytszych dziecięcych tajemnic. Z zaangażowaniem wspierają rodziców w codziennych obowiązkach. Pomagają, chronią i tłumaczą, przytulają, karmią i rozpieszczają...          Za to, że są i że są zawsze blisko, za ciepło, miłość, cierpliwość  i serce – za wszystko dziękowały Babciom i Dziadkom wnuczęta.

„Sercem dziękujemy Wam...”

Pod takim hasłem odbyła się dnia 28.01.br. kolejna uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jej gospodarzami byli przedszkolacy z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły pod kierunkiem wychowawczyń: D. Staniewskiej,

R. Kosmalskiej i B. Kukfisz.Na spotkanie przybyła Dyrekcja szkoły: p. Janusz Baszczyński i p. Alina Rączka oraz wielu rodziców.

W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swe pociechy w różnych formach artystycznych: wierszu, tańcu i piosence, teatrzyku „O dwunastu miesiącach”, grze na skrzypcach i układzie choreograficznym do utworu „Hallelujah”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Jak co roku, dopisała frekwencja. Licznie przybyła grupa starszego pokolenia nagradzała gromkimi brawami małych artystów. Każdy przedszkolak obdarował swą Babcię naszyjnikiem z serduszkiem, a Dziadkom przyda się zapewne funkcjonalny breloczek do kluczy.

Wszystkim zebranym życzenia rodzinnego ciepła, wdzięczności i miłości najbliższych oraz wielu lat w dobrym zdrowiu złożył dyrektor szkoły p. J. Baszczyński oraz nauczycielki oddziałów przedszkolnych.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń.Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków świadczyły o tym, jak ważne są dla nich takie spotkania i chwilespędzone wspólnie z wnukami.

Wszystkim rodzicom i pracownikom obsługi, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do sprawnego zorganizowania uroczystości, składamy serdeczne podziękowanie.

Tekst: B. Kukfisz