06 maja 2013 10:33

Święto Konstytucji 3 Maja

Jak co roku uczniowie pod przewodnictwem pani Mariolii Przybylskiej przygotowali uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od wniesienia pocztu flagowego oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie  przedstawili program artystyczny, będący montażem słowno-muzycznym, składającym się z krótkiej inscenizacji nawiązującej do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przeplatanej patriotycznymi pieśniami. Uroczystość ta była lekcją historii dla wszystkich uczniów, nacechowana głębokim patryiotyzmem. Uwieńczeniem akademii było wystąpienie pana Dyrektora Janusza Baszczyńskiego, który w kilku słowach przybliżył ogromne znaczenie tego wydarzenia jakim było uchwalenie Konstytucji w dziejach Polski.